MENU
TELEFON ALARMOWY
607-880-455
BIP
BIP
Serwis kąpieliskowy
Serwis kąpieliskowy
Czyste powietrze wokół nas
29.11.2018 r. Pracownik Oświaty Zdrowotnej Promocji Zdrowia PSSE w Poddębicach Marta Bukowska przeprowadziła zajęcia w ramach realizowanego programu pt. "Czyste powietrze wokół nas" oraz Światowego Dnia Rzucania Palenia 2018r., które na całym świecie każdego roku obchodzone jest w listopadzie. Podczas zajęć przedszkolaki dowiedziały się o szkodliwości biernego palenia, z jakich substancji składa się papieros, a także jak umiejętnie radzić sobie w sytuacjach, w których inne osoby przy nich palą. Przedszkolaki z wielkim zaangażowaniem uczestniczyły w zajęciach, na podsumowanie których wykonały znak zakazu palenia.

Zdjęcia:
https://przedszkoleuniejow.szkolnastrona.pl/art,623,papierosom-mowimy-nie
Spotkania na temat zdrowego stylu życia
W dniach 20-23 listopad 2018 r. w Miejskiej i Gminnej Bibliotece Publicznej w Poddębicach pracownice Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Poddębicach Ola Kwiecień HŻŻiPU, Dorota Urbaniak-Kuster HDiM i Marta Bukowska OZiPZ przeprowadziły cykl spotkań na temat zdrowego stylu życia.
Poruszana tematyka:
- składniki odżywcze i ich rola w organiźmie,
- 10 zasad zdrowego żywienia,
- czy cukier szkodzi,
- produkty, których nie warto jeść,
- szkodliwość palenia papierosów.
W spotkaniach wzięli udział uczniowie Szkoły Podstawowej w Poddębicach oraz emeryci z powiatu poddębickiego. Młodzież miała okazję podczas ćwiczeń m.in. samodzielnie złożyć piramidę zdrowego żywienia i aktywności fizycznej, posegregować żywność dobrą i śmieciową. Spotkania cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród młodzieży i dorosłych.
Światowy Dzień AIDS

Światowy Dzień AIDS jest świętem obchodzonym corocznie 1 grudnia od 1988 roku z inicjatywy Światowej Organizacji Zdrowia (WHO). Celem obchodów jest zwrócenie uwagi na problem zakażenia wirusem HIV oraz solidaryzowanie się z ludźmi dotkniętymi AIDS.
Światowy Dzień AIDS przypomina, że epidemia to problem wciąż aktualny. Warto działać na rzecz jego rozwiązania także przez pozostałe dni w roku – poznając i upowszechniając informacje na temat HIV/AIDS, sposobów ograniczania ryzyka zakażenia, testując się w kierunku HIV
Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Poddębicach
99-200 Poddębice ul. Mickiewicza 16
tel./fax (0)43 678-86-00
e-mail: poddebice@pis.lodz.pl