AktualnościKomunikat


Uprzejmie informujemy, że w dniu 27.05.2016r. (piątek) Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Piotrkowie Trybunalskim będzie nieczynna, natomiast dnia 4.06.2016r. (sobota) PSSE będzie czynna od 7:30 do 15:05.

Autor: Bartek Głowacki
Data wprowadzenia: 2016-05-18

Światowy Dzień bez Tytoniu - 31 maja 2016r.

Powiatowy Inspektor Sanitarny w Piotrkowie Trybunalskim informuje, że 31 maja, jak co roku obchodzony będzie Światowy Dzień bez Tytoniu. Tegoroczne hasło ogłoszone przez Światową Organizację Zdrowia brzmi:

Jednolite opakowania wyrobów tytoniowych – Fakty i wyzwania.

Światowa Organizacja Zdrowia dąży do przygotowania państw członkowskich na wprowadzenie nowych jednolitych wystandaryzowanych opakowań wyrobów tytoniowych. Jednolite opakowania są ważnym środkiem zmniejszania popytu na wyroby tytoniowe – zmniejszają atrakcyjność papierosów, ograniczają stosowanie opakowań jako form reklamy i promocji wyrobów tytoniowych, a także zwiększają skuteczność profilaktyki i ostrzeżeń zdrowotnych. Jednolite opakowania nie zawierają logo, kolorów, firmowych obrazków lub informacji promujących dany wyrób tytoniowy.
Głównymi zamierzeniami tegorocznych obchodów Światowego Dnia bez Tytoniu są:
- podkreślenie roli jednolitych opakowań jako części całościowego i wielosektorowego podejścia do ograniczania palenia tytoniu w świecie,
- dostarczenie rzetelnych i przekonujących informacji na temat jednolitych opakowań,
- zachęcenie państw członkowskich do wzmocnienia działań związanych z pakowaniem i etykietowaniem opakowań, a także ograniczenie reklamowania, promowania i sponsorowania wyrobów tytoniowych,
- pomoc państwom członkowskim przed ingerencją przemysłu tytoniowego w procesy polityczne związane z ujednolicaniem opakowań.

Autor: Wiesława Kozińska
Data wprowadzenia: 2016-05-18

Konferencja „Ochrona zdrowia pracujących w perspektywie zdrowia publicznego”

Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny w Łodzi w dniu 9 czerwca 2016 roku w Dużej Sali Obrad Rady Miejskiej w Łodzi Urzędu Miasta Łodzi przy ul. Piotrkowskiej 104 organizuje Konferencję w ramach Kampanii „Bezpieczni na starcie, zdrowi na mecie” . Podejmowana tematyka dotyczy różnych aspektów zdrowia pracujących, zagrożeń środowiskowych i chorób zawodowych, promowania zrównoważonej pracy od początku pracy zawodowej, a także zdrowego starzenia się oraz działań służących poprawie zdrowia pracujących.

 Zaproszenie (pdf)

 Program konferencji (pdf)

 Karta zgłoszenia uczestnictwa (pdf)

Autor: Wiesława Kozińska
Data wprowadzenia: 2016-05-18

Nie pozwól odlecieć swojemu szczęściu

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Piotrkowie Trybunalskim informuje, że w dniu 11 maja 2016 roku w Niepublicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej „Poradni Medycyny Rodzinnej” w Gorzkowicach została przeprowadzona akcja informacyjno-edukacyjna w ramach kampanii społecznej „Nie pozwól odlecieć swojemu szczęściu”. Pacjenci Poradni byli informowani o celach kampanii. Zachęcano kobiety w wieku prokreacyjnym do prowadzenia zdrowego stylu życia, nieużywania alkoholu, tytoniu, narkotyków oraz innych substancji psychoaktywnych. Uczestnicy akcji otrzymywali broszurki, ulotki i gadżety dotyczące powyższej tematyki kampanii. W czasie akcji osobom palącym tytoń wykonywano na smokerlyzerze pomiar CO w wydychanym powietrzu. Kampania społeczna realizowana jest w ramach „Profilaktycznego programu w zakresie przeciwdziałania uzależnieniu od alkoholu, tytoniu i innych substancji psychoaktywnych.

 

 zobacz galerię zdjęć

Autor: Wiesława Kozińska
Data wprowadzenia: 2016-05-11

Komunikat Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Piotrkowie Trybunalskim z dnia 07.05.2016r. skierowany do konsumentów wody z wodociągu publicznego w Lubieniu gm. Rozprza.


 komunikat (pdf)

Autor: Zofia Nolberek
Data wprowadzenia: 2016-05-07

Komunikat Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Piotrkowie Trybunalskim z dnia 28.04.2016r. skierowany do konsumentów wody z wodociągu publicznego w Lubieniu gm. Rozprza.


 komunikat (pdf)

Autor: Zofia Nolberek
Data wprowadzenia: 2016-04-28

Kampania informacyjna Europejskiej Agencji Bezpieczeństwa i Zdrowia w Pracy (EU-OSHA) – „Bezpieczni na starcie, zdrowi na mecie”


 Plik informacyjny (pdf)

Autor: Joanna Roll
Data wprowadzenia: 2016-04-26

Komunikat Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Piotrkowie Trybunalskim z dnia 26.04.2016r. skierowany do konsumentów wody z wodociągu publicznego w Łękach Szlacheckich gm. Łęki Szlacheckie.


 komunikat (pdf)

Autor: Zofia Nolberek
Data wprowadzenia: 2016-04-26

Konkurs na Projekt Edukacyjny Promujący Zdrowy Styl Życia w ramach realizacji programu „Trzymaj Formę!”


Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Piotrkowie Trybunalskim informuje, że w roku szkolnym 2015/2016 realizowana jest X już edycja Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego „Trzymaj Formę!”. Program realizowany jest we wszystkich gimnazjach powiatu piotrkowskiego i wybranych szkołach podstawowych. Jego celem jest edukacja w zakresie trwałego kształtowania prozdrowotnych nawyków wśród młodzieży szkolnej i ich rodzin. W tym roku w ramach programu ogłoszono konkurs na Projekt Edukacyjny Promujący Zdrowy Styl Życia. W dniu 25.04.2016 r. komisja konkursowa wybrała spośród zgłoszonych prac projekt Zespołu Szkół w Srocku. Zdobył on 173 punkty na 200 możliwych. Projekt będzie brał udział w eliminacjach wojewódzkich.

 

 zobacz galerię zdjęć

Autor: Anna Kańska
Data wprowadzenia: 2016-04-25

Europejski Tydzień Szczepień 24 – 30 kwietnia 2016 r.


Powiatowy Inspektor Sanitarny w Piotrkowie Trybunalskim informuje, że w dniach od 25 do 29 kwietnia 2016 roku w godzinach od 9.00 do 14.00 w Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Piotrkowie Trybunalskim zostanie uruchomiony Punkt informacyjny, w którym będą udzielane porady na temat szczepień. Pytania można też zadawać telefonicznie 44 649-50-63, 44 646-52-68 wew. 55. Podjęta inicjatywa nawiązuje do obchodzonego Europejskiego Tygodnia Szczepień (EIW), który przypada w dniach od 24 do 30 kwietnia 2016 roku. Głównym celem akcji jest podniesienie wiedzy i świadomości społeczeństwa na temat znaczenia szczepień ochronnych dla zdrowia i zwiększenie liczby osób zaszczepionych.
W 2016 roku Światowa Organizacja Zdrowia szczególną uwagę poświęca działaniom dążącym do wyeliminowania odry i różyczki. Hasło przewodnie brzmi: „Domknijmy lukę w szczepieniach". Szczepienia ochronne odgrywają decydującą rolę w profilaktyce chorób zakaźnych. Przyczyniają się do pozytywnej zmiany sytuacji epidemiologicznej. Czasami spotykamy się z opinią, że choroby wieku dziecięcego należy przechorować, ale jest to pogląd, do którego musimy podejść bardzo ostrożnie. Wiele bowiem chorób zakaźnych okresu dziecięcego niesie za sobą ryzyko ciężkiego przebiegu, a często powikłań i zgonu. Takim przykładem jest odra, której wirus nadal jest przyczyną wielu powikłań w postaci ciężkich zapaleń płuc, podgłośniowych zapaleń krtani oraz najcięższego powikłania, jakim jest ostre zapalenie mózgu i rdzenia.
Natomiast przechorowanie różyczki jest szczególnie niebezpieczne dla kobiet w ciąży, może doprowadzić do poronienia, a także spowodować poważne wady u dziecka (Zespół Gregga): wady układu krążenia, uszkodzenie wzroku (jaskra, zaćma, retinopatia), wodogłowie, upośledzenie umysłowe, niedorozwój kończyn u dziecka. Obecnie w Polsce, przeciwko odrze, śwince i różyczce stosuje się skojarzoną, potrójną szczepionkę. Rodzice często mają wątpliwości dotyczące dużej ilości szczepień u swoich pociech i z tymi wątpliwościami bardzo często zgłaszają się do lekarza. Trzeba podkreślić, jak ważną rolą pediatry jest wytłumaczenie rodzicom po co i dlaczego szczepimy. Warunkiem osiągnięcia odporności w skali populacji jest wysoki odsetek zaszczepionych osób, co najmniej ok. 95%. Więcej informacji na stronach internetowych:
www.szczepienia.gis.gov.pl
http://www.mz.gov.pl/zdrowie-i-profilaktyka/komunikaty2/europejski-tydzien-szczepien/

Autor: Wiesława Kozińska
Data wprowadzenia: 2016-04-22

Komunikat Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Piotrkowie Trybunalskim z dnia 21 kwietnia 2016r. skierowany do konsumentów wody z wodociągu publicznego w Woźnikach gm. Wola Krzysztoporska.


 komunikat (pdf)

Autor: Zofia Nolberek
Data wprowadzenia: 2016-04-21

Komunikat Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Piotrkowie Trybunalskim z dnia 15.04.2016r. skierowany do konsumentów wody z wodociągu publicznego w Łękach Szlacheckich gm. Łęki Szlacheckie


 komunikat (pdf)

Autor: Zofia Nolberek
Data wprowadzenia: 2016-04-15

Komunikat Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Piotrkowie Trybunalskim z dnia 14 kwietnia 2016r. skierowany do konsumentów wody z wodociągu publicznego w Woźnikach gm. Wola Krzysztoporska.


 komunikat (pdf)

Autor: Zofia Nolberek
Data wprowadzenia: 2016-04-14

Nie pozwól odlecieć swojemu szczęściu

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Piotrkowie Trybunalskim informuje, że w dniu 11 kwietnia 2016 roku w Niepublicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej „Zespół Poradni Lekarskich” w Woli Krzysztoporskiej została przeprowadzona akcja informacyjno – edukacyjna w ramach kampanii społecznej „Nie pozwól odlecieć swojemu szczęściu”. Pacjenci Przychodni byli informowani o celach prowadzonej kampanii, zachęcano młodych do prowadzenia zdrowego stylu życia, na który składa się zdrowa, zbilansowana dieta, codzienna aktywność fizyczna, nieużywanie alkoholu, tytoniu, narkotyków i innych środków psychoaktywnych. Uczestnicy akcji otrzymali broszury, ulotki i gadżety przygotowane na kampanię. Kampania społeczna realizowana jest w ramach „Profilaktycznego programu w zakresie przeciwdziałania uzależnieniu od alkoholu, tytoniu i innych środków psychoaktywnych”.

 

 zobacz galerię zdjęć

Autor: Wiesława Kozińska
Data wprowadzenia: 2016-04-11

Światowy Dzień Zdrowia 2016 – „Pokonaj cukrzycę”


Z okazji obchodów Światowego Dnia Zdrowia i celów wynikających z Hasła Roku Światowej Organizacji Zdrowia w dniu 7 kwietnia 2016 roku pracownicy Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Piotrkowie Trybunalskim mogli bezpłatnie wykonać pomiar stężenia poziomu glukozy we krwi oraz wysłuchać wykładów:
- lekarza diabetologa Pani dr Haliny Komar – Komorowskiej „Profilaktyka cukrzycy typu 2. Epidemiologia, rozpoznawanie i leczenie cukrzycy”,
- przedstawiciela medycznego Pana Dariusz Drużyńskiego „Jak prawidłowo korzystać z glukometru? Zasady pomiaru glukozy”.
Spotkanie miało na celu zwiększenie wiedzy na temat profilaktyki cukrzycy, zachęcić do zdrowego stylu życia oraz uświadomić konsekwencje wynikające z nieleczenia bądź nieprawidłowego leczenia cukrzycy.

 

 zobacz galerię zdjęć

Autor: Wiesława Kozińska
Data wprowadzenia: 2016-04-07

Światowy Dzień Zdrowia 2016 „Pokonaj cukrzycę”Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Piotrkowie Trybunalskim informuje, że wraz z rosnącym rozpowszechnieniem cukrzycy, coraz ważniejsze staje się posiadanie wiedzy o tym, jak można zminimalizować ryzyko wystąpienia choroby, a także o sposobach jej wykrywania i leczenia. Dlatego WHO podejmuje działania mające na celu promocję wiedzy o cukrzycy w ramach obchodów Światowego Dnia Zdrowia - 7 kwietnia 2016 r. „Pokonaj cukrzycę!”.
Niemal 350 mln osób na całym świecie cierpi na cukrzycę - chorobę przewlekłą, do której dochodzi, gdy organizm nie wytwarza wystarczającej ilości insuliny lub nie jest w stanie skutecznie wykorzystywać własnej insuliny w procesie metabolizmu cukrów pochodzących ze spożywanej żywności. Insulina to hormon regulujący poziom cukru we krwi, będącego źródłem energii potrzebnej nam do życia. Jeżeli glukoza nie może przeniknąć do komórek organizmu, w których jest spalana jako energia i pozostaje w krwiobiegu, jej stężenie może wzrastać do szkodliwego poziomu. W 2012 r. cukrzyca była bezpośrednią przyczyną około 1,5 mln zgonów na świecie, z których 80% miało miejsce w państwach o niskich i średnich dochodach. Według prognoz WHO do 2030 r. cukrzyca stanie się 7 najczęściej występującą przyczyną zgonów.
Rozróżniamy dwa główne typy choroby. Osoby cierpiące na cukrzycę typu 1 na ogół w ogóle nie wytwarzają własnej insuliny i dlatego, aby przeżyć, muszą przyjmować insulinę w formie iniekcji. Chorzy na cukrzycę typu 2, którzy stanowią około 90% wszystkich przypadków zachorowań, najczęściej wytwarzają własną insulinę, ale w niewystarczającej ilości lub ich organizm nie jest w stanie jej właściwie wykorzystywać. Osoby chore na cukrzycę typu 2 na ogół mają nadwagę i prowadzą siedzący tryb życia.
Długotrwale utrzymujący się we krwi wysoki poziom glukozy powoduje uszkodzenie narządów wewnętrznych i może być przyczyną ataku serca, udaru mózgu, niewydolności nerek, impotencji oraz zakażeń prowadzących do amputacji kończyn.
Przy zastosowaniu właściwego leczenia wpływ cukrzycy na życie chorego można zminimalizować. Nawet osoby cierpiące na cukrzycę typu 1 mogą cieszyć się długim życiem w zdrowiu, jeżeli będą ściśle kontrolować poziom cukru we krwi.
Ryzyko zachorowania na cukrzycę typu 2 można zmniejszyć poprzez zdrowy styl życia, utrzymanie odpowiedniej wagi ciała, stosowanie zdrowej diety i regularną aktywność fizyczną. Edukacja, wczesna diagnoza i odpowiednia kuracja zapobiega powikłaniom z powodu cukrzycy, dlatego wiele sektorów społeczeństwa (rząd, pracodawcy, nauczyciele, producenci żywności, społeczeństwo obywatelskie, media i pojedyncze osoby ) ma do odegrania bardzo ważną rolę.

Autor: Wiesława Kozińska
Data wprowadzenia: 2016-04-05

Komunikat Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Piotrkowie Trybunalskim z dnia 19 marca 2016r. skierowany do konsumentów wody z wodociągu publicznego w Krzewinach gm. Sulejów.


Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Piotrkowie Trybunalskim na podstawie wyników badania próbek wody pobranych z wodociągu publicznego w Krzewinach w dniach 14 i 16.03.2016r. informuje, że jakość wody w wodociągu publicznym w Krzewinach pod względem mikrobiologicznym spełnia wymagania sanitarne – woda nadaje się do spożycia przez ludzi.

Autor: Zofia Nolberek
Data wprowadzenia: 2016-03-19

Komunikat Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Piotrkowie Trybunalskim z dnia 14 marca 2016r. skierowany do konsumentów wody z wodociągu publicznego w Krzewinach gm. Sulejów.


Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Piotrkowie Trybunalskim na podstawie wyników badania próbek wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi, pobranej w ramach kontroli wewnętrznej przez producenta wody – Miejski Zakład Komunalny w Sulejowie z wodociągu publicznego w Krzewinach - punkty poboru: ujęcie – wyjście na sieć i Łęczno 12, stwierdził brak przydatności wody do spożycia przez ludzi w tym wodociągu.
W wodzie stwierdzono obecność bakterii grupy coli i przekroczoną ogólną liczbę mikroorganizmów w 22oC po 72h.
Woda może być używana do celów sanitarno-bytowych.
Zobowiązano producenta wody, Miejski Zakład Komunalny w Sulejowie do natychmiastowego podjęcia działań naprawczych w celu doprowadzenia jakości wody do zgodnej z wymogami Rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 13 listopada 2015r. w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi (Dz. U. z 2015r., poz. 1989) oraz do zapewnienia zastępczych źródeł poboru wody dla odbiorców.
Należy postępować zgodnie z zaleceniami zawartymi w komunikatach producenta wody Miejskiego Zakładu Komunalnego w Sulejowie.
Liczba ludności zaopatrywanej w wodę z w/w wodociągu – 1278 osób.
Wodociąg obsługuje miejscowości: Krzewiny Wójtostwo, Łęczno, Kurnędz i Podlubień. Informacje dotyczące jakości wody będą na bieżąco aktualizowane i umieszczane na stronie internetowej Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Piotrkowie Tryb.

Autor: Zofia Nolberek
Data wprowadzenia: 2016-03-14

Komunikat


W dniach 23-25.03.2016r. nie będą przyjmowane do badania próbki kału w/k nosicielstwa pałeczek Salmonella, Shigella.

Autor: Bartek Głowacki
Data wprowadzenia: 2016-03-14

Akcja antytytoniowa w zakładzie pracy


Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Piotrkowie Trybunalskim informuje, że w dniu 7 marca 2016 roku w Miejskim Zakładzie Gospodarki Komunalnej Spółka z o. o w Piotrkowie Trybunalskim odbyła się akcja informacyjno-edukacyjna dotycząca zachęcenia pracowników do porzucenia nałogu palenia tytoniu. Zorganizowano ją w ramach programu Ograniczania Zdrowotnych Następstw Palenia Tytoniu. Przeprowadzono wykład z prezentacją multimedialną pt. „Wpływ dymu tytoniowego i nikotyny na zdrowie człowieka” oraz wykonano badania tlenku węgla w wydychanym powietrzu i określano poziom karboksyhemoglobiny. Wszystkim zainteresowanym wręczono pakiety materiałów o tematyce antytytoniowej.

 

 zobacz galerię zdjęć

Autor: Wiesława Kozińska
Data wprowadzenia: 2016-03-07

Ocena jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi w powiecie piotrkowskim


  plik w formacie (pdf)

Autor: Zofia Nolberek
Data wprowadzenia: 2016-03-07

Kampania społeczna „HIVokryzja. Wyleczmy się”Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Piotrkowie Trybunalskim informuje, że do połowy kwietnia 2016 roku trwa Kampania społeczna „HIVokryzja. Wyleczmy się” Realizatorem Kampanii jest Fundacja Studio Psychologii Zdrowia. Celem Kampanii jest eliminowanie uprzedzeń związanych z akceptacją ludzi zakażonych wirusem HIV. Osoby żyjące z HIV pozornie akceptujemy, ale gdy dowiadujemy się o ich zakażeniu wykonujemy przysłowiowy krok w tył. Nagle okazuje się, że nie chcemy z nimi pracować, korzystać z tej samej łazienki, naczyń itp. Wynika to oczywiście z niewiedzy. Boimy się tego, czego nie rozumiemy. Największym problemem osób żyjących z HIV nie jest dzisiaj samo zakażenie, które można kontrolować lekami i z którym żyje się do późnej starości. Największym wyzwaniem, przed którym stają osoby zakażone, jest alienacja, której doświadczają, kiedy przyznają się do choroby.

Więcej informacji o kampanii można przeczytać na: www.hivokryzja.pl

Autor: Wiesława Kozińska
Data wprowadzenia: 2016-02-23

Akcja antytytoniowa w zakładzie pracy


Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Piotrkowie Trybunalskim informuje, że w dniu 18 lutego 2016 roku w Hucie Szkła Feniks w Piotrkowie Trybunalskim w ramach realizacji Programu Ograniczania Zdrowotnych Następstw Palenia Tytoniu odbyła się akcja informacyjno-edukacyjna dla pracowników. Przedstawiono prezentację multimedialną pt. „ Wpływ dymu tytoniowego i nikotyny na organizm człowieka”, wykonano badania tlenku węgla w wydychanym powietrzu określając także poziom karboksyhemoglobiny. Wszyscy palący tytoń pracownicy otrzymali tematyczne pakiety materiałów oświatowo-zdrowotnych.

 

 zobacz galerię zdjęć

Autor: Wiesława Kozińska
Data wprowadzenia: 2016-02-18

Komunikat Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Piotrkowie Tryb dotyczący dopalaczy


Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Piotrkowie Tryb. apeluje do rodziców i opiekunów dzieci o zapewnienie bezpiecznego spędzenia przez nich czasu wolnego od zajęć szkolnych szczególnie w okresie zbliżających się ferii zimowych . W Piotrkowie Tryb. pojawiły się w tym roku nowe punkty sprzedaży środków zastępczych tzw. dopalaczy.
Środki zastępcze, które sprzedawane były dotychczas zawierały substancje o działaniu psychoaktywnym, które po znowelizowaniu ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii z dniem 1 lipca 2015r. zostały wpisane na listę narkotyków. Obecnie w sprzedaży oferowane są środki zastępcze, które mogą zawierać nowe niezidentyfikowane substancje psychoaktywne, co jest jeszcze większym zagrożeniem dla życia i zdrowi ludzi. W 2016r. funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Piotrkowie Tryb. i pracownicy Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej zabezpieczyli produkty o nazwach: Sól piorąca Biała, Sól piorąca Niebieska, Talizman Ziel, które sprzedawano zapakowane w przezroczyste woreczki foliowe w postaci proszku i suszu. Pamiętajmy również, że dopalacze sprzedawane są nie tylko w sklepach ale można je zamówić za pośrednictwem internetu. Bądźmy czujni - szczera rozmowa z dzieckiem, okazanie mu naszej troski i zainteresowanie jego problemami może zapobiec wielu nieprzemyślanym zachowaniom, w tym także sięganiu po dopalacze.
Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Piotrkowie Tryb. zwraca się ponownie z prośbą do osób wynajmujących lokale o dokładne sprawdzanie jaki rodzaj działalności będzie prowadzony w wynajmowanym lokalu oraz czy umowa najmu nie zawiera klauzuli pozwalającej na podnajmowanie lokalu innym podmiotom.
Wszyscy wiemy jakim zagrożeniem dla życia szczególnie osób młodych jest zażywanie dopalaczy dlatego wspólne działania w kierunku ograniczenia dostępu do nich prowadzone przez Komendę Miejską Policji w Piotrkowie Tryb. , Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologicznej w Piotrkowie Tryb. osoby prywatne i podmioty wynajmujące lokale użytkowe mogą przyczynić się do zapewnienia bezpiecznych warunków życia w naszym mieście, wolnym od dopalaczy.


Więcej informacji można uzyskać na stronie internetowej Głównego Inspektora Sanitarnego www.gis.gov.pl .
Poniżej numery telefonów ze strony internetowej Głównego Inspektora Sanitarnego
Gdzie szukać pomocy ? Najważniejsze numery telefonów.

800 060 800

bezpłatna całodobowa infolinia Głównego Inspektora Sanitarnego

116 11

Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży

800 100 100

Telefon dla rodziców i nauczycieli w sprawach bezpieczeństwa dzieci

800 12 12 12

Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka

112

Numer alarmowy na terenie całej Unii Europejskiej


Data wprowadzenia: 2016-02-08

Nie pozwól odlecieć swojemu szczęściuPaństwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Piotrkowie Trybunalskim informuje, że w dniu 9 lutego 2016 roku w Niepublicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej „RO-MED” w Rozprzy została przeprowadzona akcja informacyjno – edukacyjna w ramach kampanii społecznej „Nie pozwól odlecieć swojemu szczęściu”. Pacjenci Przychodni byli informowani o celach prowadzonej kampanii, zachęcano młodych do prowadzenia zdrowego stylu życia, na który składa się zdrowa, zbilansowana dieta, codzienna aktywność fizyczna, nieużywanie alkoholu, tytoniu, narkotyków i innych środków psychoaktywnych. Uczestnicy akcji otrzymali broszury, ulotki i gadżety przygotowane na kampanię. Kampania społeczna realizowana jest w ramach „Profilaktycznego programu w zakresie przeciwdziałania uzależnieniu od alkoholu, tytoniu i innych środków psychoaktywnych”.

 

 zobacz galerię zdjęć

Autor: Wiesława Kozińska
Data wprowadzenia: 2016-02-09

Informacja nt pedikulozy


 Ulotka

Autor: Danuta Szokalska
Data wprowadzenia: 2016-02-02

Komunikat Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Piotrkowie Trybunalskim z dnia 1 lutego 2016r


W okresie od 01.01.2016r. do 31.01.2016r. zgłoszono do Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Piotrkowie Trybunalskim 1514 przypadków zachorowań i podejrzeń zachorowań na grypę oraz zachorowania grypopodobne, w tym 506 u dzieci (do 14-tego roku życia ) i 1008 u osób dorosłych.
W analogicznym okresie sezonu 2014/2015 zarejestrowano 914 przypadków zachorowań i podejrzeń zachorowań na grypę oraz zachorowania grypopodobne, w tym 88 (do 14-tego roku życia ) u dzieci i 826 u osób dorosłych.

Autor: Hanna Kuryłowicz
Data wprowadzenia: 2016-02-02

Zimowy wypoczynek dzieci i młodzieży


W związku z rozpoczętym zimowym wypoczynkiem dzieci i młodzieży w powiecie piotrkowskim Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Piotrkowie Trybunalskim prosi organizatorów wypoczynku, wypoczywającą młodzież i dzieci oraz ich rodziców o zapoznanie się z załączoną ulotką „Bezpieczny wypoczynek zimowy w powiecie piotrkowskim”.

 Ulotka

Autor: Wiesława Kozińska
Data wprowadzenia: 2016-01-29

Nie pozwól odlecieć swojemu szczęściu

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Piotrkowie Trybunalskim informuje, że w dniu 14 stycznia 2016 roku w Przychodni Rejonowej Powiatowego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Wolborzu została przeprowadzona akcja informacyjno – edukacyjna w ramach kampanii społecznej „Nie pozwól odlecieć swojemu szczęściu”. Pacjenci Przychodni byli informowani o celach prowadzonej kampanii, zachęcano młodych do prowadzenia zdrowego stylu życia, na który składa się zdrowa, zbilansowana dieta, codzienna aktywność fizyczna, nieużywanie alkoholu, tytoniu, narkotyków i innych środków psychoaktywnych. Uczestnicy akcji otrzymali broszury, ulotki i gadżety przygotowane na kampanię. Kampania społeczna realizowana jest w ramach Profilaktycznego programu w zakresie przeciwdziałania uzależnieniu od alkoholu, tytoniu i innych środków psychoaktywnych.

 

 zobacz galerię zdjęć

Autor: Wiesława Kozińska
Data wprowadzenia: 2016-01-14