90-046 Łódź, ul. Wodna 40, tel.: +48 42 25 36 200, e-mail: wsselodz@pis.lodz.pl

AKTUALNOŚCI

23 marca 2017
24 marca – Światowy Dzień Gruźlicy 2017

Gruźlica – problem często niewidzialny. Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) szacuje, że w 2015 r., na całym świecie, jedna trzecia chorych na gruźlicę żyła poza opieką medyczną. Popatrz na siebie, popatrz na innych. 24 marca, w Światowym Dniu Gruźlicy 2017, WHO wzywa „Unite to End TB: Leave no one behind”. 

więcej »
22 marca 2017
W świecie zwierząt, w świecie zoonoz

21 marca br., aula Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Łodzi, wykład „Nie zawsze milusińscy, czyli o popularnych chorobach odzwierzęcych”. I wszystko jasne. Słowa „kotku, chodź do mnie” już nigdy nie będą beztroskie.

więcej »
22 marca 2017
Porozmawiajmy o uzależnieniach

16 marca br. odbyła się w Łodzi konferencja „Edukacja zdrowotna jako skuteczne narzędzie w profilaktyce uzależnień na podstawie programu edukacyjnego »ARS, czyli jak dbać o miłość?«”, organizowana przez Główny Inspektorat Sanitarny w ramach realizacji projektu „Profilaktyczny program w zakresie przeciwdziałania uzależnieniu od alkoholu, tytoniu i innych środków psychoaktywnych”.

więcej »
21 marca 2017
Światowy Dzień Wody 2017

Woda – tak ważna, że często jej nie widzimy. A w jej milczeniu jest wszystko: gospodarka, środowisko naturalne, nasze ciała, nasze życie. 22 marca, z okazji Światowego Dnia Wody, czas się odwdzięczyć.

więcej »
21 marca 2017
Komunikat Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego w Łodzi z dnia 21 marca 2017 r. dotyczący jakości wody do spożycia (wodociąg w Mysłakowie)

Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny w Łodzi informuje, że Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Łowiczu stwierdził przydatność do spożycia wody w wodociągu publicznym w Mysłakowie.

więcej »
20 marca 2017
Badania w WSSE w Łodzi w kierunku grypy

Oddział Laboratoryjny Mikrobiologii i Parazytologii Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Łodzi wykonuje badania w kierunku wykrycia materiału genetycznego wirusów grypy typu A i B metodami biologii molekularnej (Real Time RT-PCR). Zakład Badania Wirusów Grypy – Krajowy Ośrodek ds. Grypy co roku potwierdza poprawność wykonywania tych analiz.

więcej »
GrypaSzczepienia ochronneOcena stanu sanitarnego woj. łódzkiego w 2016 r.DopalaczeObszarowa ocena jakości wody do spożycia woj. łódzkie 2016Ostrzeżenia publiczneProfilaktyczny program w zakresie przeciwdziałania uzależnieniuBezpieczni na starcie