90-046 Łódź, ul. Wodna 40, tel.: +48 42 25 36 200, e-mail: wsselodz@pis.lodz.pl
Telefon alarmowy: +48 697 992 297 (czynny całodobowo)

AKTUALNOŚCI

22 maja 2015
Więcej ruchu, mniej kalorii

Z okazji obchodzonego 22 maja Europejskiego Dnia Walki z Otyłością – garść mało chwalebnych faktów. Szacuje się, że już 64% mężczyzn w Polsce ma nadmierną masę ciała, a w przypadku kobiet odsetek ten sięga 49%. Nadwagę lub otyłość ma ponad 22% uczniów szkół podstawowych i gimnazjów w Polsce. A odsetek uczniów szkół podstawowych i gimnazjów z nadwagą lub otyłością w woj. łódzkim wynosi 29,8%.

więcej »
21 maja 2015
Konferencja „STOP dopalaczom”

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Pabianicach przy współudziale Starosty Pabianickiego i Prezydenta Miasta Pabianic organizuje w Pabianicach w dniu 26 maja br. Powiatową Konferencję Profilaktyczną „STOP dopalaczom”. Konferencja objęta jest patronatem honorowym Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego w Łodzi. 

więcej »
20 maja 2015
Akcja prozdrowotna na rynku Manufaktury

W sobotę, 23 maja br., w godz. 10.00–18.00, na rynku Manufaktury, Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Łodzi zorganizuje punkt informacyjno-edukacyjny, w którym specjaliści (położna, dietetyk, specjalista ds. uzależnień) udzielać będą bezpłatnych porad w zakresie profilaktyki zdrowia oraz przeciwdziałania uzależnieniu od alkoholu, tytoniu i innych środków psychoaktywnych. 

więcej »
15 maja 2015
Leśne spotkanie w WSSE w Łodzi

Lasy ożywione, występujące gościnnie w scenerii miejskiej, pod dachem? Wszystko jest możliwe. 14 maja przywędrowały do auli Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Łodzi i przemówiły głosem autorów wykładu „Lasy w Łódzkiem – piękno, turystyka, bezpieczeństwo zdrowotne”.

więcej »
15 maja 2015
Narada Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego w Łodzi z Państwowymi Powiatowymi Inspektorami Sanitarnymi woj. łódzkiego

13 maja br. w Poświętnem (pow. opoczyński) odbyła się narada roboczo-szkoleniowa Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego w Łodzi z Państwowymi Powiatowymi Inspektorami Sanitarnymi woj. łódzkiego. Głównymi tematami szkolenia były budżet w układzie zadaniowym oraz Przegląd Zarządzania w działalności kontrolnej Państwowej Inspekcji Sanitarnej woj. łódzkiego.

więcej »
12 maja 2015
Komunikat Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego w Łodzi z dnia 12.05.2015 r. dotyczący wody do spożycia (wodociąg Kobiele Wielkie)

Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny w Łodzi informuje, że Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Radomsku wydał decyzję administracyjną stwierdzającą warunkową przydatność wody do spożycia w wodociągu Kobiele Wielkie z powodu pogorszenia jakości wody pod względem mikrobiologicznym.

więcej »
Grypa i zachorowaniaSzczepienia ochronneInformacja dla osób wracających z AfrykiEpidemia EboliHigiena rąkDopalaczeStres w pracyOcena stanu sanitarnego woj. łódzkiego w 2014 r.Obszarowa ocena jakości wody przeznaczonej do spożyciaOstrzeżenia publiczneProfilaktyczny program w zakresie przeciwdziałania uzależnieniu