90-046 Łódź, ul. Wodna 40, tel.: +48 42 25 36 200, e-mail: wsselodz@pis.lodz.pl
Telefon alarmowy: +48 697 992 297 (czynny całodobowo)

AKTUALNOŚCI

30 listopada 2015
Festiwal Piosenki o Zdrowiu

25 listopada br. w Miejskim Domu Kultury w Radomsku odbył się I Festiwal Piosenki o Zdrowiu, którego organizatorami byli radomszczański oddział Polskiego Czerwonego Krzyża, Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Radomsku, Miejski Dom Kultury w Radomsku oraz Państwowa Szkoła Muzyczna w Radomsku.

więcej »
27 listopada 2015
1 grudnia – Światowy Dzień AIDS

Światowy Dzień AIDS obchodzimy co roku, 1 grudnia. To dzień jednoczenia się w walce z HIV, wspierania osób żyjących z tym wirusem, jak również edukacji w zakresie HIV/AIDS, która może uratować wielu z nas.   

więcej »
26 listopada 2015
Co warto wiedzieć o suplementach diety

Suplementy diety. Kupowane i zażywane coraz częściej. Coraz częściej nadużywane. Sięgając po wielobarwne tabletki, ampułki czy saszetki, pamiętajmy: Suplementy diety to nie leki. Nie leczą ani nie zapobiegają chorobom – są środkami spożywczymi, czyli żywnością. Mogą korzystnie wpływać na nasz organizm, ale niewłaściwie stosowane – mogą być bardzo szkodliwe. Zażywanie suplementów diety powinniśmy konsultować z lekarzem, farmaceutą lub dietetykiem.

więcej »
25 listopada 2015
Dopalaczom mówimy STOP – wybieramy zdrowie

We wtorek, 24 listopada br., w auli WSSE w Łodzi przeprowadzono czwarte szkolenie dla koordynatorów szkolnych w ramach Wojewódzkiej Kampanii Edukacyjnej Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego w Łodzi „Dopalaczom mówimy STOP – wybieramy zdrowie”, która będzie realizowana w szkołach gimnazjalnych woj. łódzkiego w latach 2015–2018.

więcej »
19 listopada 2015
Wojewódzka Olimpiada Wiedzy o HIV/AIDS

Mamy już wyniki etapu powiatowego. Ze sterty prac wyłoniło się 20 finalistów etapu wojewódzkiego.

więcej »
18 listopada 2015
Wiedza o szczepieniach – dla pielęgniarek i położnych

17 listopada br. odbyło się w auli WSSE w Łodzi szkolenie „Wykonywanie obowiązkowych i zalecanych szczepień ochronnych u dzieci”. Organizatorem spotkania, kierowanego do pielęgniarek i położnych, był Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny w Łodzi.

więcej »
GrypaSzczepienia ochronneDopalaczeHigiena rąkOstrzeżenia publiczneStres w pracyOcena stanu sanitarnego woj. łódzkiego w 2014 r.Profilaktyczny program w zakresie przeciwdziałania uzależnieniu