90-046 Łódź, ul. Wodna 40, tel.: +48 42 25 36 200, e-mail: wsselodz@pis.lodz.pl

AKTUALNOŚCI

1 grudnia 2016
Bezpieczna żywność

Nadchodzą Święta i szaleństwo zakupów, jedzenia i picia. Apelujemy o rozwagę. O zachowanie podstawowych zasad higieny żywności i żywienia.

więcej »
1 grudnia 2016
Finał Wojewódzkiej Olimpiady Wiedzy o HIV/AIDS

Wczoraj, 30 listopada br., w ramach obchodów Światowego Dnia AIDS 2016, odbył się w Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Łodzi finał Wojewódzkiej Olimpiady Wiedzy o HIV/AIDS. Celem olimpiady, zorganizowanej przez Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego w Łodzi i adresowanej do młodzieży szkół ponadgimnazjalnych woj. łódzkiego, było rozpowszechnianie wiedzy dotyczącej profilaktyki HIV/AIDS oraz promowanie zdrowego stylu życia, wolnego od alkoholu, narkotyków i nieodpowiedzialnych zachowań.

więcej »
1 grudnia 2016
Światowy Dzień AIDS 2016

Światowy Dzień AIDS, ustanowiony z inicjatywy Światowej Organizacji Zdrowia, obchodzimy co roku, 1 grudnia. To dzień jednoczenia się w walce z HIV, wspierania osób żyjących z tym wirusem, jak również edukacji w zakresie HIV/AIDS, która może być ratunkiem.

więcej »
1 grudnia 2016
Wykład „Na Święta – żywność zdrowa i bezpieczna”

Zbliża się Boże Narodzenie. Czas spokoju, ciepła, miłości... ryzykownych zachowań konsumpcyjnych. Może lepiej zmniejszyć to ryzyko i zgłębić typowe świąteczne sprawy żywieniowe. Termin przydatności do spożycia, czytanie etykiet, przechowywanie żywności i warunki sprzedaży, kupowanie ryb, grzybów... i wiele wiele innych. Wszystkich zainteresowanych tematem bezpieczeństwa żywności w okresie świątecznym zapraszamy na wykład „Na Święta – żywność zdrowa i bezpieczna”, który odbędzie się 8 grudnia br., o godz. 12.00, w auli Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Łodzi.

więcej »
GrypaSzczepienia ochronneDopalaczeOstrzeżenia publiczneProfilaktyczny program w zakresie przeciwdziałania uzależnieniuHigiena rąkOcena stanu sanitarnego woj. łódzkiego w 2015 r.Bezpieczni na starcie