90-046 Łódź, ul. Wodna 40, tel.: +48 42 25 36 200, e-mail: wsselodz@pis.lodz.pl
Telefon alarmowy: +48 697 992 297 (czynny całodobowo)

AKTUALNOŚCI

26 listopada 2015
Co warto wiedzieć o suplementach diety

Suplementy diety. Kupowane i zażywane coraz częściej. Coraz częściej nadużywane. Sięgając po wielobarwne tabletki, ampułki czy saszetki, pamiętajmy: Suplementy diety to nie leki. Nie leczą ani nie zapobiegają chorobom – są środkami spożywczymi, czyli żywnością. Mogą korzystnie wpływać na nasz organizm, ale niewłaściwie stosowane – mogą być bardzo szkodliwe. Zażywanie suplementów diety powinno być konsultowane z lekarzem, farmaceutą lub dietetykiem.

więcej »
25 listopada 2015
Dopalaczom mówimy STOP – wybieramy zdrowie

We wtorek, 24 listopada br., w auli WSSE w Łodzi przeprowadzono czwarte szkolenie dla koordynatorów szkolnych w ramach Wojewódzkiej Kampanii Edukacyjnej Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego w Łodzi „Dopalaczom mówimy STOP – wybieramy zdrowie”, która będzie realizowana w szkołach gimnazjalnych woj. łódzkiego w latach 2015–2018.

więcej »
19 listopada 2015
Wojewódzka Olimpiada Wiedzy o HIV/AIDS

Mamy już wyniki etapu powiatowego. Ze sterty prac wyłoniło się 20 finalistów etapu wojewódzkiego.

więcej »
18 listopada 2015
Wiedza o szczepieniach – dla pielęgniarek i położnych

17 listopada br. odbyło się w auli WSSE w Łodzi szkolenie „Wykonywanie obowiązkowych i zalecanych szczepień ochronnych u dzieci”. Organizatorem spotkania, kierowanego do pielęgniarek i położnych, był Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny w Łodzi.

więcej »
18 listopada 2015
Światowy Dzień Rzucania Palenia

W trzeci czwartek listopada, w tym roku 19 listopada, przypada Światowy Dzień Rzucania Palenia. Każdego palacza zachęcamy więc do szorstkiej decyzji: „Papierosie, żegnam cię”. I po raz kolejny głośno powiedzmy – szczególnie tym młodszym, szukającym wrażeń – o wielkiej szkodliwości niepozornego białego dymka.

więcej »
17 listopada 2015
XII Wojewódzka Konferencja Profilaktyczna „Trzymaj Formę”

16 listopada 2015 r. w Instytucie Europejskim w Łodzi odbyła się XII Wojewódzka Konferencja Profilaktyczna „Trzymaj Formę”, zorganizowana przez Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego w Łodzi. 

więcej »
GrypaSzczepienia ochronneDopalaczeHigiena rąkOstrzeżenia publiczneStres w pracyOcena stanu sanitarnego woj. łódzkiego w 2014 r.Profilaktyczny program w zakresie przeciwdziałania uzależnieniu