90-046 Łódź, ul. Wodna 40, tel.: +48 42 25 36 200, e-mail: wsselodz@pis.lodz.pl
Telefon alarmowy: +48 697 992 297 (czynny całodobowo)

AKTUALNOŚCI

17 kwietnia 2015
Europejski Tydzień Szczepień – także u nas

W dniach 20–25 kwietnia br. przypada Europejski Tydzień Szczepień. W obchody Tygodnia, którego głównym celem jest zwrócenie uwagi na korzyści wynikające ze stosowania szczepień ochronnych, aktywnie włączy się Państwowa Inspekcja Sanitarna w woj. łódzkim.

więcej »
13 kwietnia 2015
Myj ręce, usuwaj bakterie

Ogarnęła nas nareszcie wiosenna aura. Słońce przypieka coraz częściej, powoli rozwija się życie konsumpcyjne, to na świeżym powietrzu… I nadchodzi niechciany czas wzmożonych zatruć pokarmowych. Większość z nich to zatrucia salmonelozowe. Jak możemy im zapobiec? Zacznijmy od czegoś bardzo prostego – mycia rąk.

więcej »
9 kwietnia 2015
Europejski Tydzień Szczepień 2015

Za niecałe dwa tygodnie, 20-25 kwietnia, już po raz dziesiąty obchodzony będzie Europejski Tydzień Szczepień. Jest to inicjatywa Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) realizowana i koordynowana na poziomie lokalnym przez państwa, a główny cel Tygodnia to stałe podkreślanie znaczenia szczepień rutynowych, które chronią nas przed wieloma groźnymi chorobami zakaźnymi.

więcej »
8 kwietnia 2015
Światowy Dzień Zdrowia w WSSE w Łodzi

7 kwietnia był Światowym Dniem Zdrowia – oraz dniem wykładów w Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Łodzi. W ramach obchodów tego święta ustanowionego przez WHO, odbyło się w auli otwarte dla publiczności spotkanie „Uczyń jedzenie bezpiecznym”.

więcej »
3 kwietnia 2015
Światowy Dzień Zdrowia 2015

W najbliższy wtorek, 7 kwietnia, obchodzić będziemy jedno z najważniejszych świąt ustanowionych przez WHO – Światowy Dzień Zdrowia. Co można zrobić dla Zdrowia i Wiedzy w tym wyjątkowym dniu? Serdecznie zapraszamy do Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Łodzi na wykład „Uczyń jedzenie bezpiecznym”. 

więcej »
2 kwietnia 2015
Narada Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego w Łodzi z Państwowymi Powiatowymi Inspektorami Sanitarnymi woj. łódzkiego

31 marca 2015 r. odbyła się narada szkoleniowo-robocza Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego w Łodzi z Państwowymi Powiatowymi Inspektorami Sanitarnymi woj. łódzkiego. Narada rozpoczęła się od wystąpienia dr n. med. Urszuli Sztuka-Polińskiej, Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego w Łodzi, które dotyczyło bilansu akredytacji w zintegrowanej merytorycznie bazie laboratoryjnej Państwowej Inspekcji Sanitarnej woj. łódzkiego w minionej dekadzie.

więcej »
Grypa i zachorowaniaSzczepienia ochronneInformacja dla osób wracających z AfrykiEpidemia EboliHigiena rąkDopalaczeStres w pracyOcena stanu sanitarnego woj. łódzkiego w 2014 r.Obszarowa ocena jakości wody przeznaczonej do spożyciaOstrzeżenia publiczneProfilaktyczny program w zakresie przeciwdziałania uzależnieniu