90-046 Łódź, ul. Wodna 40, tel.: +48 42 25 36 200, e-mail: wsselodz@pis.lodz.pl
Telefon alarmowy: +48 697 992 297 (czynny całodobowo)

AKTUALNOŚCI

24 kwietnia 2015
Komunikat Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego w Łodzi z dnia 23.04.2015 r. dotyczący wody do spożycia (wodociąg Krabonów)

Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny w Łodzi informuje, iż Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Zduńskiej Woli, na podstawie badania laboratoryjnego, stwierdził pogorszenie jakości wody do spożycia pod względem mikrobiologicznym w wodociągu Krobanów.

więcej »
21 kwietnia 2015
Informacja dotycząca próbek do badań laboratoryjnych
20 kwietnia 2015
Wiosna, spacery… i kleszcze

Przechadzki w lesie. Szelest ściółki pod stopami, intensywne zapachy i paleta zieleni. Śpiewające ptaki i inne przyjazne stworzenia. To jednak nie wszystko, bo w czasie takich wypraw możemy również doświadczyć bliskiego spotkania z bytami niemal niewidzialnymi i zupełnie niebaśniowymi. Kleszcze. Małe duże zagrożenie, o którym warto pamiętać.

więcej »
17 kwietnia 2015
Europejski Tydzień Szczepień – także u nas

W dniach 20–25 kwietnia br. przypada Europejski Tydzień Szczepień. W obchody Tygodnia, którego głównym celem jest zwrócenie uwagi na korzyści wynikające ze stosowania szczepień ochronnych, aktywnie włączy się Państwowa Inspekcja Sanitarna w woj. łódzkim.

więcej »
13 kwietnia 2015
Myj ręce, usuwaj bakterie

Ogarnęła nas nareszcie wiosenna aura. Słońce przypieka coraz częściej, powoli rozwija się życie konsumpcyjne, to na świeżym powietrzu… I nadchodzi niechciany czas wzmożonych zatruć pokarmowych. Większość z nich to zatrucia salmonelozowe. Jak możemy im zapobiec? Zacznijmy od czegoś bardzo prostego – mycia rąk.

więcej »
9 kwietnia 2015
Europejski Tydzień Szczepień 2015

Za niecałe dwa tygodnie, 20-25 kwietnia, już po raz dziesiąty obchodzony będzie Europejski Tydzień Szczepień. Jest to inicjatywa Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) realizowana i koordynowana na poziomie lokalnym przez państwa, a główny cel Tygodnia to stałe podkreślanie znaczenia szczepień rutynowych, które chronią nas przed wieloma groźnymi chorobami zakaźnymi.

więcej »
Grypa i zachorowaniaSzczepienia ochronneInformacja dla osób wracających z AfrykiEpidemia EboliHigiena rąkDopalaczeStres w pracyOcena stanu sanitarnego woj. łódzkiego w 2014 r.Obszarowa ocena jakości wody przeznaczonej do spożyciaOstrzeżenia publiczneProfilaktyczny program w zakresie przeciwdziałania uzależnieniu