90-046 Łódź, ul. Wodna 40, tel.: +48 42 25 36 200, e-mail: wsselodz@pis.lodz.pl

AKTUALNOŚCI

27 stycznia 2020
Informacje Głównego Inspektora Sanitarnego dot. nowego koronawirusa 2019-nCoV
27 stycznia 2020
Informacje dla przedsiębiorców
Zmiany dotyczące powiadamiania o pierwszym wprowadzeniu do obrotu żywności i nowy elektroniczny system powiadamiania o wprowadzeniu do obrotu środków spożywczych.
więcej »
24 stycznia 2020
Nowa edycja konkursu „Szkoła wolna od używek”

Nagraj i zmontuj film krótkometrażowy na temat profilaktyki uzależnień od alkoholu, tytoniu i innych środków psychoaktywnych – i weź udział w konkursie!

więcej »
20 stycznia 2020
Europejski Tydzień Profilaktyki Raka Szyjki Macicy 2020

Rozpoczął się Europejski Tydzień Profilaktyki Raka Szyjki Macicy (20–26 stycznia). To wydarzenie, zainicjowane w 2007 r. przez European Cervical Cancer Association (ECCA), jest dobrą okazją do przypomnienia podstawowych informacji o tej chorobie.

więcej »
17 stycznia 2020
Szczepienie – najlepsza ochrona przed grypą

Styczeń–marzec to w Polsce szczyt zachorowań na grypę. Grypa, pozornie błaha, grozi bardzo poważnymi powikłaniami (m.in. zapaleniem płuc i oskrzeli, mózgu, opon mózgowych czy mięśnia sercowego i osierdzia), które mogą wystąpić u każdego, niezależnie od wieku i stanu zdrowia. Pamiętajmy, że najlepszą ochroną jest zaszczepienie się.

więcej »
16 stycznia 2020
Co warto wiedzieć o suplementach diety?

Pamiętaj: suplementy diety to nie leki. Nie leczą ani nie zapobiegają chorobom – są środkami spożywczymi uzupełniającymi normalną dietę. Przeznaczone dla osób zdrowych, zawierają określone substancje odżywcze, w skoncentrowanej formie. Suplementy diety mogą korzystnie wpływać na nasz organizm, ale niewłaściwie stosowane – mogą bardzo zaszkodzić.

więcej »
facebookOstrzeżenia publicznewodaGrypaSzczepienia ochronneSzczepienia.infoDopalaczeOcena stanu sanitarnego woj. łódzkiego w 2018 r.ocena wodyBądź z nami, bądź bezpiecznyWFOŚiGWniepodlegla