90-046 Łódź, ul. Wodna 40, tel.: +48 42 25 36 200, e-mail: wsselodz@pis.lodz.pl

AKTUALNOŚCI

9 listopada 2018
Odra – aktualna sytuacja epidemiologiczna w województwie łódzkim

W województwie łódzkim w bieżącym roku odnotowano 14 przypadków zachorowań na odrę. Zachorowania te wystąpiły w miesiącach marzec – kwiecień 2018 r. na terenie powiatu wieruszowskiego i były ze sobą powiązane. Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Wieruszowie we współpracy z podmiotami leczniczymi na terenie powiatu wieruszowskiego, władzami samorządowymi i Łódzkim Państwowym Wojewódzkim Inspektorem Sanitarnym podjął wówczas działania mające na celu ograniczenie szerzenia się zakażeń, takie jak m.in. przeprowadzenie dochodzenia epidemiologicznego, objęcie nadzorem epidemiologicznym wszystkich osób z kontaktu z chorymi, zorganizowanie badań w kierunku odry u osób chorych i szczepień ochronnych osób narażonych oraz szeroko zakrojone działania informacyjno – edukacyjne.

więcej »
13 listopada 2018
15 listopada – Światowy Dzień Rzucania Palenia

Złap czysty oddech (i zachowaj życie). Co roku, w trzeci czwartek listopada, obchodzimy Światowy Dzień Rzucania Palenia. 

więcej »
13 listopada 2018
Wojewódzka Olimpiada Wiedzy o HIV/AIDS

6 listopada br., godz. 10.00... 

W 18 powiatach woj. łódzkiego odbył się etap powiatowy Wojewódziej Olimpiady Wiedzy o HIV/AIDS...

więcej »
9 listopada 2018
Wytyczne Głównego Inspektora Sanitarnego i Krajowego Konsultanta w dziedzinie chorób zakaźnych dotyczące postępowania przeciwepidemicznego w związku z pojawieniem się w podmiocie leczniczym osoby z podejrzeniem zachorowania na odrę
9 listopada 2018
List w sprawie szczepień ochronnych dzieci – do dyrektorów szkół, przedszkoli i placówek oświatowych oraz rodziców
9 listopada 2018
Nowa edycja Konkursu wiedzy o zdrowym stylu życia „Trzymaj Formę!”

Ruszyła VIII edycja Konkursu wiedzy o zdrowym stylu życia „Trzymaj Formę!”, czyli dodatkowa inicjatywa realizowana w ramach Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego „Trzymaj Formę!”, organizowana przez Główny Inspektorat Sanitarny, Polską Federację Producentów Żywności Związek Pracodawców oraz Fundację „Żywność, Aktywność Fizyczna i Zdrowie”.

więcej »
facebookOstrzeżenia publiczneGrypaSzczepienia ochronneSzczepienia.infoDopalaczeOcena stanu sanitarnego woj. łódzkiego w 2017 r.ocena wodyBądź z nami, bądź bezpiecznyniepodlegla