90-046 Łódź, ul. Wodna 40, tel.: +48 42 25 36 200, e-mail: wsselodz@pis.lodz.pl

AKTUALNOŚCI

27 września 2016
Wszawica. Wciąż żywa

Wszy, czyli niekończąca się opowieść higieniczno-socjalna. Lubią życie, wędrówki i stwarzanie problemów wszędzie tam, gdzie przebywa dużo osób – w naszych domach, w przedszkolach, szkołach czy internatach. 

więcej »
26 września 2016
Szczepienia na wyciągnięcie ręki

„Zaszczep w sobie chęć szczepienia”. Wywieszamy hasło, zachęcamy do ochrony zdrowia i pokazujemy mapę. Szczepienia ochronne to najskuteczniejsze narzędzie zapobiegania chorobom zakaźnym, a samorządy wielu miast, gmin i powiatów realizują programy zdrowotne, dzięki którym można skorzystać z bezpłatnych szczepień zalecanych. Najwięcej programów dotyczy szczepień przeciwko grypie, HPV, pneumokokom oraz meningokokom.

więcej »
23 września 2016
Nadciąga grypa

Wrzesień 2016. Jak co roku – idzie jesień i nadlatuje grypa. Schronem niech będzie profilaktyka.

więcej »
23 września 2016
Komunikat Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego w Łodzi z dnia 23 września 2016 r. dotyczący jakości wody do spożycia (wodociąg w Tomawie)

Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny w Łodzi informuje, że Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Piotrkowie Trybunalskim stwierdził brak przydatności wody do spożycia w wodociągu publicznym w Tomawie z powodu zanieczyszczenia mikrobiologicznego wody.

więcej »
23 września 2016
Komunikat Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego w Łodzi z dnia 23 września 2016 r. dotyczący jakości wody do spożycia (wodociąg w Wartkowicach)

Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny w Łodzi informuje, że Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Poddębicach stwierdził brak przydatności wody do spożycia w wodociągu publicznym w Wartkowicach z powodu zanieczyszczenia mikrobiologicznego wody.

więcej »
20 września 2016
Cześć, zdrowa szkoło!

20 września, o godz. 12.00, w auli Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Łodzi – promocyjny i żywieniowy zawrót głowy. Spadające z ramion tornistry. A w ustach smak zdrowia.

więcej »
KąpieliskaGrypaSzczepienia ochronneDopalaczeOstrzeżenia publiczneProfilaktyczny program w zakresie przeciwdziałania uzależnieniuHigiena rąkOcena stanu sanitarnego woj. łódzkiego w 2015 r.Bezpieczni na starcie