Aktualności - Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Bełchatowie

Powiatowa Stacja Sanitarno - Epidemiologiczna w Bełchatowie
97-400 Bełchatów, ul.Okrzei 49
e-mail: belchatow@pis.lodz.pl
Przejdź do treści

Menu główne:

Komunikaty o wodzie do spożycia z terenu powiatu bełchatowskiego. >>>

Ostrzeżenia publiczne dot. żywności >>>

Centrum Kontaktu COVID – 19 - Infolinia dla obywateli w srawie kwarantan i zdrowia
tel. +48 222 500 115


Apel Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Bełchatowie z dnia 14.10.2020r.
dotyczący Parafii pw. Trójcy Przenajświętszej w Kaszewicach nr 45 -  skierowany do uczestników w mszach świętych  od 10.10.2020r.

Osoby uczestniczące w mszach świętych,  u których występują objawy zakażenia proszone są o niezwłoczny  kontakt tel.  z lekarzem podstawowej opieki zdrowotnej  aby ustalić termin odbycia zdalnej  konsultacji  (teleporady) lub  porady osobistej i poinformowanie o tym fakcie Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Bełchatowie.

********

Apel Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Bełchatowie z dnia 01.10.2020r.
dotyczący Parafii Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła i Świętej Barbary w Bełchatowie Al. Kard. S. Wyszyńskiego 42 -  skierowany do uczestników mszy świętych  od 25.09.2020 (szczególnie osób, które przystępowały do Komunii Świętej ) oraz uczestników spotkania w dniu 24.09.2020r. młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania.

W związku z potwierdzeniem zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2  wśród księży ww parafii osoby uczestniczące w mszach świętych oraz ww spotkaniu,  u których występują objawy zakażenia proszone są o niezwłoczny  kontakt tel.  z lekarzem podstawowej opieki zdrowotnej  aby ustalić termin odbycia zdalnej  konsultacji  (teleporady) lub  porady osobistej i poinformowanie o tym fakcie Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Bełchatowie.
Telefony kontaktowe : 44 631 31 08, 44 631 31 18

********
Informacja Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego skierowana do lekarzy POZ w sprawie zgłaszania zleceń badań w kierunku koronawirusa SARS-CoV-2 pacjentom niesamodzielnym spełniającym kryteria kwalifikacji

W związku z zamieszczonymi na stronie internetowej Ministerstwa Zdrowia algorytmami postępowania w przypadku konieczności zlecenia badań pacjentom w kierunku koronawirusa SARS-CoV-2, przez lekarzy POZ, Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny zamieszcza do stosowania:

Powyższe zasady dotyczą jedynie pacjentów, którzy nie mogą udać się na wymaz do „Drive-Thru.

Jednocześnie Łódzki Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny informuje o uruchomieniu telefonu informacyjnego w powyższej sprawie: +48 782 494 292  / numer telefonu wyłącznie dla lekarzy POZ /
(czynny codziennie w godz.: 8:00 – 19:00).

********
KORONAWIRUS - Chcesz uzyskać odpowiedź online? Pytania i odpowiedzi oraz chat 24/7 (ikona w prawym dolnym rogu) są dostępne pod adresem:
https://www.gov.pl/web/koronawirus/pytania-i-odpowiedzi

********

********
Na stronie internetowej Łódzkiego Urzędu Wojewódzkiego https://www.lodzkie.eu/page/ w zakładce komunikaty prasowe podawane są codzienne informacje dot. sytuacji epidemiologicznej związanej z zakażeniem koronawirusem SARS-CoV-2. Informacje dotyczą m.in. powiatu bełchatowskiego.

********
We wszystkich sprawach prowadzonych przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną  interesanci mogą kontaktować się z pracownikami tutejszej PSSE telefonicznie i mailowo w godzinach pracy lub przesyłać korespondencję pocztą tradycyjną lub za pośrednictwem ePUAP. Bezpośrednia obsługa interesantów odbywa się wyłącznie, po wcześniejszym umówieniu wizyty w PSSE - w przeznaczonym do tego celu pomieszczeniu.

********
Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny  w Bełchatowie zaprasza do udziału w konkursie „Pokaż jak wyglądały Twoje aktywne wakacje”.
Konkurs został ogłoszony na Facebooku Głównego Inspektoratu Sanitarnego .  Zadanie konkursu jest promowanie aktywności fizycznej podczas wakacji spędzanych z rodzina. Informacje o konkursie znajdziecie Państwo  https://www.facebook.com/GISgovpl.
Konkurs będzie trwał do 7.09.2020 roku.

********
Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Bełchatowie informuje, iż
z dniem 01.06.2020 roku rozpoczyna zapisy na pobór próbek kału w kierunku nosicielstwa.
Pierwszy termin przyjecia próbek kału w kierunku nosicielstwa - 16.06.2020 r.

********

********

********
Dbając o bezpieczeństwo pracowników PSSE w Bełchatowie prosimy o kontakt z tutejszą Stacją tylko drogą telefoniczną (tel. 509 748 182, 44 631 31 08) lub email (belchatow@pis.lodz.pl) .

W sprawach pilnych osoby osoby które muszą skorzystać z usług PSSE proszone są aby wywołać pracownika za pomocą dzwonka umieszczonego przy wejściu do budynku.

********
UWAGA!
Osoby powracające z krajów, gdzie występują zachorowania COVID-19 spowodowane koronawirusem SARS-CoV-2 celem uzyskania wszelkich inforamcji prosimy o kontakt WYŁĄCZNIE telefoniczny lub mailowy.

********

Zarządzenie Nr 6 z 2020 r. Łódzkiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego z dnia 12.03.2020 r. w sprawie zaleceń dla mieszkańców województwa łódzkiego w związku  z obecną sytuacją epidemiologiczną >>>

********

Informacje dot. nowym koronawirusem SARS-CoV-2
Na stronie internetowej Głównego Inspektoratu Sanitarnego, w serwisie Aktualności, znajdują się na bieżąco aktualizowane informacje dot. nowego koronawirusa SARS-CoV-2: www.gis.gov.pl
Zobacz także informacje opublikowane na stronie internetowej Ministerstwa Zdrowia

Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego